Vyberte stránku
OZNAČ #projektujlasku A BUĎ VIDĚT
Ig

O projektu

začalo to nevinně

Život je o malých gestech. Malých a krátkých okamžicích, kdy cítíme, že žijeme. O letmých úsměvech, milých slovech a porozumění. O těch malých gestech, co mají velký význam.

Takhle to začalo

Rok života na Novém Zélandu každého změní a mě v tom, že jsem začala věřit, že nic není nemožné. Když mě tenhle projekt poprvé napadl, ležela jsem v posteli a přemýšlela o zprávách, které dostávám z domova. O protivných prodavačkách, servírkách co se ani neusmějou, neochotných úřednících, bezohledných lidech v MHD. A už od malička vím, že změna začíná v každém z nás. A taky vím, že s láskou jde všechno líp. A tak jsem začala malovat kamínky. Psát na ně vzkazy a nechávat je v kavárnách, na parkovištích, v parcích, na vrcholcích kopců, na turistických stezkách, u rodinných domů, v poštovních schránkách.

Pokračovalo to

Samozřejmě jsem jako správná Evropanka pochybovala o tom, jestli to má smysl, jestli to není jen utopie. A jednoho dne, jsem se přesvědčila, že to má smysl. V nákupním centru, uprostřed oběda, ve food courtu narvaném lidmi jsem potkala paní, která uklízela. Vytírala podlahu, uklízela stoly, aby si další jedlíci měli kam sednout a mohli si v klidu sníst svůj oběd. Za celou půlhodinu, co jsem jí pozorovala, nezvedla hlavu od podlahy. V obličeji měla utrápený výraz a měla jsem pocit, jako by se za svou práci styděla.

Když jsem procházela kolem jejího úklidového vozíku, nechala jsem jí tam kamínek. S poděkováním za práci, kterou denně dělá. Neviděla mě a já se schovala za roh. Za pár minut jej našla. Pevně sevřela v dlani a poprvé zvedla hlavu vzpříma a na tváři se jí objevil úsměv. Schovala si kamínek do kapsy a pokračovala v práci. Ale už ne se studem, ne s útrpným pohledem, ale s úsměvem…

A teď jsme tady

Já tehdy stála za rohem a měla slzy na krajíčku. A věděla jsem, že to má smysl.

KDO SE NAŠEL SE MNOU?

NAPSALI O NÁS

1. 10. 2017

First Class – BUSINESS AWARDS

To, co odstartovala KAROLÍNA HANÁKOVÁ, žijící na Novém Zélandu, se může zdát jako bezvýznamná prkotina, jako zrnko písku v pískovišti, ale pískoviště jsou tvořena právě jednotlivými zrnky, tudíž na každém z nich záleží…

DĚKUJEME VÁM, ŽE SE ZAPOJUJETE